Walka z dopalaczami tym razem za pomocą akcyzy

09.10.12

Polskie państwo dalszym ciągu wyszykuje coraz to nowe pomysły aby dopalacze w naszym kraju stały się towarem, którego nie opłaca się sprzedawać.

Polskie państwo dalszym ciągu wyszykuje coraz to nowe pomysły aby dopalacze w naszym kraju stały się towarem, którego nie opłaca się sprzedawać. Tym razem polscy parlamentarzyści wpadli na pomysł nałożenia na takie specyfiki akcyza, która ma za zadanie zrobić z dopalaczy produkt, który nie będzie przynosił zysków ich sprzedawców. Z pomocą naszym posłom i senatorom przyszła nawet Unia Europejska. Jej prawo bardzo restrykcyjne pozwala naszemu rządowi wprowadzić akcyzę na tego rodzaju wyroby. Przepisy unijne dają Polakom możliwości nałożenia na dopalacze tak zwanej nie zahamowanej akcyzy, która należy do podatku konsumpcyjnego. W naszym kraju podatkiem takim objęte są już takie towary jak samochody, napoje gazowane. Nic nie stoi też przeszkodzie opodatkować również złą sławą owiane dopalacze. podatkiem będzie można objąć jedynie te produkty, które uzyskają pozytywną opinię od państwowej inspekcji pracy. Polscy przedstawiciele nie mogą oczywiście nadużywać swoich możliwości ponieważ, Unia Europejska zakazuje krają naruszania swobody wolnego handlu.

więcej...

Kiedy można zrezygnować z opieki nad dzieckiem, które adoptowaliśmy

09.10.12

Niewielu ludzi wie, że jest możliwość zrezygnowania z adoptowanego dziecka.

Adwokaci sprzeciwiają się przeciwko polityce inwigilacji obywateli Polski

09.10.12

Cała palestra jest zgodna, że ostatnie działania, które podejmowane przez instytucje typu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego są niezgodne z polską konstytucją i naruszają wolność każdego obywatela naszego kraju.

Walka z dopalaczami tym razem za pomocą akcyzy

09.10.12

Polskie państwo dalszym ciągu wyszykuje coraz to nowe pomysły aby dopalacze w naszym kraju stały się towarem, którego nie opłaca się sprzedawać.

Polska nie jest rajem dla gier hazardowych

09.10.12

Na kontynent Europejski powoli ze Stanów Zjednoczonych zaczyna docierać i co najważniejsze przyjmować się moda na grę w kry hazardowe typu poker.

Rodzice dziecka wieku szkolnym mogą sprawdzić kompetencje danej szkoły

09.10.12

Niewiele osób wie, że ma on możliwość sprawdzenia jak dana szkoła wypełniała swoje zadanie powierzone jej przez ministerstwo edukacji.

Polecamy


Kategorie
Linki sponsorowane