Adwokaci sprzeciwiają się przeciwko polityce inwigilacji obywateli Polski

09.10.12

Cała palestra jest zgodna, że ostatnie działania, które podejmowane przez instytucje typu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego są niezgodne z polską konstytucją i naruszają wolność każdego obywatela naszego kraju.

Cała palestra jest zgodna, że ostatnie działania, które podejmowane przez instytucje typu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego są niezgodne z polską konstytucją i naruszają wolność każdego obywatela naszego kraju. Dlatego też domagają się oni zmian w prawie, które ich zdaniem pozwolą lepiej kontrolować służby specjalne. Nadzieje pokładają przede wszystkim w sądach, które miałyby nadzorować poczynania tego rodzaju służb. Niedopuszczalne jest naruszanie czyjejś prywatności. Niepokojące jest również zakładanie podsłuchów osobom, które zajmują się polityką w ramach dziennikarskiej pracy. Może to oznaczać, że niektórym politykom nie podoba się wolność słowa panująca w naszym kraju od czasów upadku komunizmu. Aby w przyszłości nie dochodziło do tego rodzaju łamania prawa adwokaci wystąpili do prezesa rady ministrów z kategorycznym żądaniem zweryfikowania przepisów, które pozwalają na tego rodzaju niebezpieczne dla kraju praktyki.  Na razie nie wiadomo jak na ten apel zareagował premier Donald Tusk oraz inni przedstawiciele rządu. Palestra uważa, że na pierwszy ogień powinny iść zmiany w prawie telekomunikacyjnym oraz w kodeksie karnym. 

więcej...

Polska nie jest rajem dla gier hazardowych

09.10.12

Na kontynent Europejski powoli ze Stanów Zjednoczonych zaczyna docierać i co najważniejsze przyjmować się moda na grę w kry hazardowe typu poker.

Rodzice dziecka wieku szkolnym mogą sprawdzić kompetencje danej szkoły

09.10.12

Niewiele osób wie, że ma on możliwość sprawdzenia jak dana szkoła wypełniała swoje zadanie powierzone jej przez ministerstwo edukacji.

Zakłady karne nie mają już miejsc na przyjmowanie skazanych osób

09.10.12

Nie jest już tajemnicą, że na chwilę obecną służba więzienna ma ogromne problemy z przyjmowaniem do siebie przestępców skazanych wyrokami sądowymi.

Ten kto wprowadził wadliwy produkt do obiegu jest odpowiedzialny za jego usunięcie.

09.10.12

Na polskim rynku odpowiedzialność za wszelkiego rodzaju produkty odpowiada osoba, która wprowadziła go na rynek.

Walka z dopalaczami tym razem za pomocą akcyzy

09.10.12

Polskie państwo dalszym ciągu wyszykuje coraz to nowe pomysły aby dopalacze w naszym kraju stały się towarem, którego nie opłaca się sprzedawać.

Polecamy


Kategorie
Linki sponsorowane