Kiedy można zrezygnować z opieki nad dzieckiem, które adoptowaliśmy

09.10.12

Niewielu ludzi wie, że jest możliwość zrezygnowania z adoptowanego dziecka.

Niewielu ludzi wie, że jest możliwość zrezygnowania z adoptowanego dziecka. Jest to oczywiście dość nie spotykana procedura. Jednak jest ona stosowana w szczególnych przypadkach. Jednym z nich jest z pewnością sytuacja, kiedy do przyszywany rodzic staje się obiektem przemocy fizycznej ze strony adoptowanego dziecka. Taka sytuacja wydarzyła się niedawno w Polsce. Sąd zdecydował, że przysposobienie w wypadku jednego starszego już wychowanka domu dziecka nie zakończyło się powodzenie i postanowił je zakończyć. W polskim prawie nie tylko rodzic może żądać zakończenia przysposobienia. Prawo takie posiada również dziecko. Sprawę za jego prośbą może założyć wyznaczony do tego prokurator. Ciekawie w takich wypadkach wygląda sprawa przyjętego nazwiska. Polskie prawo mówi na wyraźnie, że jeżeli zakończanie przysposobienia nastąpiło po kilkunastu latach osoba adoptowana nie musi ponownie wracać do swojego pierwszego nazwiska. To samo dotyczy otrzymanego imienia. Adoptowana osoba, może na własne życzenie powrócić do pierwszego nazwiska. Wszystko zależy więc od indywidualnych upodobań. 

więcej...

Walka z dopalaczami tym razem za pomocą akcyzy

09.10.12

Polskie państwo dalszym ciągu wyszykuje coraz to nowe pomysły aby dopalacze w naszym kraju stały się towarem, którego nie opłaca się sprzedawać.

Ten kto wprowadził wadliwy produkt do obiegu jest odpowiedzialny za jego usunięcie.

09.10.12

Na polskim rynku odpowiedzialność za wszelkiego rodzaju produkty odpowiada osoba, która wprowadziła go na rynek.

Adwokaci sprzeciwiają się przeciwko polityce inwigilacji obywateli Polski

09.10.12

Cała palestra jest zgodna, że ostatnie działania, które podejmowane przez instytucje typu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego są niezgodne z polską konstytucją i naruszają wolność każdego obywatela naszego kraju.

Polska nie jest rajem dla gier hazardowych

09.10.12

Na kontynent Europejski powoli ze Stanów Zjednoczonych zaczyna docierać i co najważniejsze przyjmować się moda na grę w kry hazardowe typu poker.

Zakłady karne nie mają już miejsc na przyjmowanie skazanych osób

09.10.12

Nie jest już tajemnicą, że na chwilę obecną służba więzienna ma ogromne problemy z przyjmowaniem do siebie przestępców skazanych wyrokami sądowymi.

Polecamy


Kategorie
Linki sponsorowane